8mm ja Super 8mm kinofilmi digiteerimine

8mm filmi digitaliseerimise käigus salvestatakse kogu film üksikute kaadrite haaval. Tegemist on iga üksiku kaadri digitaalkoopiaga / skaneeringuga - seade, mis skanneerib iga filmi täieliku kaadri, nii nagu see filmile on jäädvustatud. Skanneeritud kaadrid annavad lõpuks kokku video. Tehes skaneeringu ükskaahval kaadritest, jääb sellise lähenemisega parim pildikvaliteet, samuti on video ka vilkumise ja virvendusevaba; viimane mis kaasneb "tavapärase" telecine/kopeerimise protsessiga või eeskätt koduste teenustega, kus projitseeritud filmi videokaameraga salvestatakse; selline suund toob alati videosse vilkumise, kuna videokaamera ja projektori omavahelist kaadrisünkroniseerimist on tehniliselt keerukas saavutada.

Momentori kasutatav tehnoloogia - mis on suuresti ise ehitatud - võimaldab taskukohase hinna eest salvestada vanad 8mm ja Super 8mm filmid kvaliteetsesse videofaili, jättes kvaliteedi praktiliselt parimaks võimalikest alternatiivsetest lahendustest. Momentor on seni digiteeritud üle 80 000 meetri 8mm ja Super 8mm filme, omades seega arvestatavat kogemust.

Digiteeritud väljund on kas DVD plaadil AVI failina, DVD videona või muus kokkulepitud formaadis või andmekandjal; mälupulgal või üleslaetuna Internetti Momentori meediaserverisse teile allalaadimiseks. Selline digitaalkoopia on filmi suurepäraseks säilitusvahendiks: ta on hõlpsasti paljundatav ja kasutatav kas otse filmi originaalkujul vaatamiseks või siis edasiseks montaažiks.

Etapid digiteerimisel:

- filmi(de) puhastamine - aja jooksul ja mitte spetsiifiliselt hoiustades koguvad filmi pinnad mustust

- vajadusel filmi liimimine ja taastamine

- digiteerimine

- värvikorrektsioon

- väljundfaili loomine, meediale kopeerimine

 

Ühele DVD plaadile saab paigutada eeltoodult kuni 120 meetri pikkuse filmi digitaliseeringu; see on kaheksa kitsasfilmikaamera 2x7,5m filmirullitäit, mälupulgale veelgi enam.

Plaadi pealispinnale prinditakse filmiketta nimi ja filmifaili kõik tehnilised andmed (sh. kaadrike arv, originaali pikkus meetrites,  filmivõtte summaarne kestus jms).

 

 

 

 

Normal 8mm või Super 8mm filmi digiteerimise maksumus:

0,85 € / meeter  + 6 € iga salvestatud materjaliga täidetav andmekandja (DVD plaat, mälupulk või üleslaetuna Internetti), kuid kokku mitte vähem kui 30 €.

Soodustus mahu meetrite pealt 10%, kui toote korraga 120m või rohkem filme.

Maksumuse näide:
Kokku 100-meetri pikkuse filmi/filmide digiteerimine, värvi- ja ajakorrektsioon ja kirjutamine DVD-le  -  91 €.
Kokku 150-meetri pikkuse filmi/filmide digiteerimine, värvi- ja ajakorrektsioon ja kirjutamine DVD-le  -  120 €.

Lisandub käibemaks.

 

8mm filmi digitaliseerimine


 

Küsi täiendavat informatsiooni

Teie nimi:
E-post:
Päringu sisu: